top of page

Porażka w Dzierzgoniu

18.08.2015

Nie udaÅ‚o siÄ™ zawodnikom Gedanii odnieść 15 zwyciÄ™stwa z rzÄ™du w zmaganiach ligowych. Drużyna Bartosza DolaÅ„skiego ulegÅ‚a PowiÅ›lu DzierzgoÅ„ 3:1.

Mecz rozpoczął się od śmiałych ataków Gedanii i już w 5 minucie wynik otworzyć mógł Michał Szczepankowski, jednak przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Zmarnowana sytuacja zemściła się bardzo szybko i chwile później po stracie w środku pola "oko w oko " z Piotrem Kortasem stanął Sebastian Zieliński i pewnym strzałem otworzył wynik spotkania. Niestety chwilę później było już 2:0. Dobry rajd skrzydłem drużyny gospodarzy, dogranie wzdłuż bramki, a tam czekał już Wojciech Pliszka, który umieścił piłkę w siatce. Gospodarze po bramkach nabrali większej pewności siebie. W 36 minucie po wrzutce z prawej strony boiska i braku zrozumienia obrońcy i bramkarza swoje drugie trafienie strzałem głową uzyskał Pliszka. Do przerwy zespół Gedanii schodził do szatni przy wyniku 0:3.

Po przerwie zespół Gedanii rzuciÅ‚ siÄ™ do ataku, próbujÄ…c uzyskać bramkÄ™ kontaktowÄ…. W 54 minucie po dobrym zagraniu ze Å›rodka pola w dobrej sytuacji znalazÅ‚ siÄ™ MichaÅ‚ Szczepankowski, dograÅ‚ do BÅ‚awata, a ten umieÅ›ciÅ‚ piÅ‚kÄ™ w pustej bramce. SÄ™dzia jednak dopatrzyÅ‚ siÄ™ w tej sytuacji pozycji spalonej. W nastÄ™pnych minutach ataki Gedanii nie przynosiÅ‚y zamierzonych efektów i trenerzy DolaÅ„ski i Szajrych wprowadzili na boisko MichaÅ‚a Gajewskiego, Ernesta SkórkÄ™ i PrzemysÅ‚awa BocheÅ„skiego  i to wÅ‚aÅ›nie akcja dwóch ostatnich przyniosÅ‚a bramkÄ™. Dogranie  Skórki wykorzystaÅ‚  BocheÅ„ski i najskuteczniejszy zawodnik Gedanii w ostatnich dwóch sezonach mógÅ‚ cieszyć siÄ™ z premierowej bramki w tym sezonie.  W 67 minucie na boisku zadebiutowaÅ‚ w Gedanii Waldemar SzprÄ™glewski, zastÄ™pujÄ…c Dawida Domjana.  NastÄ™pne minuty to próby ataków goÅ›ci i groźne kontry gospodarzy. Po jednej z nich sÅ‚upek uratowaÅ‚ drużynÄ™ z GdaÅ„ska. ChwilÄ™ później Rafal UlczyÅ„ski sfaulowaÅ‚ w polu karnym zawodnika PowiÅ›la i mieliÅ›my "jedenastkÄ™" . Tej jednak nie wykorzystaÅ‚ Tomasz Kowalski i wynik dalej brzmiaÅ‚ trzy do jednego. Niestety goÅ›ciom nie udaÅ‚o siÄ™ odrobić strat i musieli po raz pierwszy od marca zejść z boiska pokonani.

Następna okazja do zwycięstwa będzie miała miejsce w najbliższą sobotę o godz. 11:00 przy Hallera 201. Przeciwnikiem będzie KP Starogard Gdański

PowiÅ›le DzierzgoÅ„ 3:1 (3:0) Gedania 1922 GdaÅ„sk

Bramki: Zieliński (8’), Pliszka (21’,36’) – Bocheński (69’)

SkÅ‚ad Gedanii: Kortas – UlczyÅ„ski, Zaniewski, Wasilewski, Cielecki – Domjan (67' SzprÄ™glewski), Gorwa

(55' Skórka), Regliński, Pianka – Szczepankowski (55' Gajewski), Bławat (55' Bocheński)