top of page

Pewne zwyciÄ™stwo na inauguracjÄ™ sezonu!

12.08.2015

Przed rozpoczÄ™ciem sezonu w zespole Gedanii byÅ‚o sporo niewiadomych. Po niezbyt udanych grach sparingowych przyszedÅ‚ czas na mecz ligowy. Potyczka z Centrum Pelplin pokazać miaÅ‚a na jakim etapie jest zespół z GdaÅ„ska. Od poczÄ…tku byÅ‚o widać, Å¼e gospodarze przystÄ…pili do meczu pewni siebie. Już w pierwszej minucie po skÅ‚adnej akcji Gedania wywalczyÅ‚a rzut rożny, z którego doskonale piÅ‚kÄ™ dograÅ‚ Dawid Domjan, a w polu karnym najwiÄ™kszym sprytem wykazaÅ‚ siÄ™ Bartosz BÅ‚awat i na raty pokonaÅ‚ bramkarza rywali. ChwilÄ™ później ten sam zawodnik mógÅ‚ podwyższyć wynik spotkania, jednak jego strzaÅ‚ gÅ‚owÄ… minÄ…Å‚ minimalnie poprzeczkÄ™ goÅ›ci. NastÄ™pnych kilka minut przebiegaÅ‚o pod dyktando drużyny z Hallera, która to wysoko atakujÄ…c rywali nie daÅ‚a im rozwinąć skrzydeÅ‚. Kiedy wydawaÅ‚o siÄ™, że drużyna z Pelplina "doszÅ‚a do siebie" po stracie z bramki, po kolejnym rzucie rożnym, tym razem z prawej strony, bezpoÅ›rednio do siatki rywali trafiÅ‚ MichaÅ‚ Cielecki i byÅ‚o już 2:0. Przed przerwÄ… po indywidualnej akcji i dograniu PawÅ‚a Pianki, podwyższyć stan meczu mógÅ‚ RadosÅ‚aw RegliÅ„ski. Futbolówka jednak ostatecznie trafiÅ‚a w sÅ‚upek i zespoÅ‚y do szatni schodziÅ‚y z rezultatem 2:0 dla Gedanii. Pierwszy kwadrans drugiej poÅ‚owy to czÄ™stsze ataki Centrum. Najbardziej aktywnym zawodnikiem drużyny z Pelplina byÅ‚ RafaÅ‚ WszoÅ‚ek, który w przerwie wszedÅ‚ na boisko. Za każdym razem jednak na posterunku byÅ‚ dobrze dysponowany tego dnia Piotr Kortas. Każda próba zagrożenia bramce gospodarzy byÅ‚a skutecznie przerwana przez pewnie grajÄ…cÄ… defensywÄ™. Z biegiem czasu coraz częściej Gedania wyprowadzaÅ‚a groźne kontry, jednak piÅ‚ka niemogÅ‚a znaleźć drogi do bramki. OzdobÄ… meczu byÅ‚a akcja przeprowadzona przez Dawida Domjana w 73 minucie meczu, który najpierw "przeÅ‚ożyÅ‚" przeciwnika i z lewej nogi oddaÅ‚ przepiÄ™kny strzaÅ‚, jednak po raz kolejny drużynÄ™ z Pelplina uratowaÅ‚ sÅ‚upek. Mecz mógÅ‚ siÄ™ podobać kibicom, którzy licznie przybyli na obiekt przy Hallera 201. Oba zespoÅ‚y graÅ‚y bardzo przyjemnÄ… dla oka piÅ‚kÄ™. Mimo tak wysokiej temperatury zespoÅ‚y przez caÅ‚e 90 minut pokazaÅ‚y dobre przygotowanie do sezonu, duże zaangażowanie i ochotÄ™ do gry. Skuteczniejsza okazaÅ‚a siÄ™ jednak Gedania, która zwyciężajÄ…c 2:0 udanie zainaugurowaÅ‚a sezon w IV lidze. W drużynie gospodarzy należy wyróżnić mÅ‚odego Macieja Gorwe, który dobrze wkomponowaÅ‚ siÄ™ do drużyny, a  także caÅ‚y blok defensywny - który przez caÅ‚y mecz graÅ‚ bardzo pewnie i co najważniejsze - skutecznie.

NastÄ™pna weryfikacja siÅ‚y drużyny Bartosza DolaÅ„skiego i PawÅ‚a Szajrycha bÄ™dzie miaÅ‚a miejsce w Dzierzgoniu - 15 sierpnia o godzinie 17:00.

Gedania 1922 GdaÅ„sk 2:0 (2:0) KS Centrum Pelplin