top of page

20.08.2015

Już w najbliższą sobotę o godzinie 11:00 przy Hallera 201 w Gdańsku dojdzie do arcyciekawego meczu pomiędzy Gedanią 1922 Gdańsk a KP Starogard Gdańsk.

Najbliższy rywal Czerwono-Biało-Niebieskich w tegorocznych rozgrywkach pełni rolę jednego z faworytów do uzyskania promocji do III ligi. I jak dotąd doskonale wywiązują się z tej roli, ponieważ są w "czubie" tabeli z kompletem sześciu punktów. Najpierw ograli Anioły Garczygorze w stosunku 2:0, zaś w ostatni weekend pokonali beniaminka z Gniewina 4:1. Oba mecze Starogard grał u siebie, tak więc wizyta przy Hallera będzie pierwszym sprawdzianem na wyjeździe podopiecznych Mariusza Majewskiego. W drużynie ze Starogardu dobrą formą w tym sezonie błyszczą Dubiela i Siora, którzy mają na swoim koncie już po dwa trafienia.

Zespół Gedanii podrażniony przegraną w Dzierzgoniu przystąpi do meczu bardzo zdeterminowany, by na swoim boisku odnieść kolejne zwycięstwo. Niestety w drużynie  Bartosza Dolańskiego i Pawła Szajrycha  zabraknie Karola Zaniewskiego z powodu doznanej w Dzierzgoniu kontuzji (skręcenie kostki)  oraz Michała Sałanowskiego, który wrócił już do indywidualnych treningów, jednak na mecz ze Starogardem nie będzie jeszcze gotowy. Mimo tych braków zespół liczy na podtrzymanie serii zwycięstw na swoim boisku. Tym bardziej, że po tygodniowej absencji do zespołu wrócił Miłosz Lipka-Wszołczyk.

Z jednej strony zespół którego cel jest jasny i klarowny - awans do III ligi. Z drugiej strony niepokonana w tym roku na własnym boisku Gedania. Czy KP Starogard Gdański odniesie trzecie zwycięstwo z rzędu? Czy Gedania zmaże plamę po porażce w Dzierzgoniu? Nie możesz tego przegapić! Emocje Gwarantowane! Zapraszamy wszystkich kibiców na mecz!

Gedania 1922 Gdańsk - KP Starograd Gdański

Sobota 22.08.2015 godz 11:00

Al. Hallera 201 w Gdańsku

12.08.2015

Przed rozpoczęciem sezonu w zespole Gedanii było sporo niewiadomych. Po niezbyt udanych grach sparingowych przyszedł czas na mecz ligowy. Potyczka z Centrum Pelplin pokazać miała na jakim etapie jest zespół z Gdańska. Od początku było widać, że gospodarze przystąpili do meczu pewni siebie. Już w pierwszej minucie po składnej akcji Gedania wywalczyła rzut rożny, z którego doskonale piłkę dograł Dawid Domjan, a w polu karnym największym sprytem wykazał się Bartosz Bławat i na raty pokonał bramkarza rywali. Chwilę później ten sam zawodnik mógł podwyższyć wynik spotkania, jednak jego strzał głową minął minimalnie poprzeczkę gości. Następnych kilka minut przebiegało pod dyktando drużyny z Hallera, która to wysoko atakując rywali nie dała im rozwinąć skrzydeł. Kiedy wydawało się, że drużyna z Pelplina "doszła do siebie" po stracie z bramki, po kolejnym rzucie rożnym, tym razem z prawej strony, bezpośrednio do siatki rywali trafił Michał Cielecki i było już 2:0. Przed przerwą po indywidualnej akcji i dograniu Pawła Pianki, podwyższyć stan meczu mógł Radosław Regliński. Futbolówka jednak ostatecznie trafiła w słupek i zespoły do szatni schodziły z rezultatem 2:0 dla Gedanii. Pierwszy kwadrans drugiej połowy to częstsze ataki Centrum. Najbardziej aktywnym zawodnikiem drużyny z Pelplina był Rafał Wszołek, który w przerwie wszedł na boisko. Za każdym razem jednak na posterunku był dobrze dysponowany tego dnia Piotr Kortas. Każda próba zagrożenia bramce gospodarzy była skutecznie przerwana przez pewnie grającą defensywę. Z biegiem czasu coraz częściej Gedania wyprowadzała groźne kontry, jednak piłka niemogła znaleźć drogi do bramki. Ozdobą meczu była akcja przeprowadzona przez Dawida Domjana w 73 minucie meczu, który najpierw "przełożył" przeciwnika i z lewej nogi oddał przepiękny strzał, jednak po raz kolejny drużynę z Pelplina uratował słupek. Mecz mógł się podobać kibicom, którzy licznie przybyli na obiekt przy Hallera 201. Oba zespoły grały bardzo przyjemną dla oka piłkę. Mimo tak wysokiej temperatury zespoły przez całe 90 minut pokazały dobre przygotowanie do sezonu, duże zaangażowanie i ochotę do gry. Skuteczniejsza okazała się jednak Gedania, która zwyciężając 2:0 udanie zainaugurowała sezon w IV lidze. W drużynie gospodarzy należy wyróżnić młodego Macieja Gorwe, który dobrze wkomponował się do drużyny, a  także cały blok defensywny - który przez cały mecz grał bardzo pewnie i co najważniejsze - skutecznie.

Następna weryfikacja siły drużyny Bartosza Dolańskiego i Pawła Szajrycha będzie miała miejsce w Dzierzgoniu - 15 sierpnia o godzinie 17:00.

Gedania 1922 Gdańsk 2:0 (2:0) KS Centrum Pelplin

27.07.2015

W kolejnym meczu sparingowym I zespół Gedanii 1922 przegrał 4:5 z GKS Sierakowice. Cały mecz padał rzęsisty deszcz, który utrudniał grę obu zespołom. Niestety, po wielu koszmarnych błędach, nasza drużyna doznała porażki z niżej notowanym rywalem. Podobnie jak w poprzednich spotkaniach, szansę gry otrzymało dwóch 15-letnich juniorów. Z różnych przyczyn dzisiaj nie zagrali:

Michał Sałanowski, Michał Szczepankowski, Dawid Domjan (kontuzje), Dariusz Zdziarski, Bartosz Robakowski, Przemysław Bocheński, Ernest Skórka, Piotr Kortas, Waldemar Szpręglewski (wolne), Karol Zaniewski (testy w Bałtyku Gdynia).

Gedania 1922 Gdańsk – GKS Sierakowice 4:5 (1:2)

Bramki: Paweł Pianka, Marcin Ciuba, Adam Lamczyk, Marcin SikorskiSkład: Majchrzak (46’ Snochowski) – Ciuba (46’ Bemowski), Ulczyński (46’ Stasiuk), Wasielewski, Cielecki – Gajewski, Regliński (46’ Gorwa), Lipka-Wszołczyk, Pianka, (46’ Rumiński) – Lamczyk (46’ Sikorski) Bławat

24.07.2015

W środę I zespół Gedanii 1922 zremisował 3 kolejny mecz sparingowy w ramach przygotowań do rozgrywek IV ligi pomorskiej. Podobnie jak w poprzednich spotkaniach, szansę gry otrzymało kilku juniorów klubu. Z różnych przyczyn dzisiaj nie zagrali: Michał Sałanowski, Marcin Ciuba (kontuzje), Karol Wasielewski, Krystian Snochowski, Bartosz Robakowski, Paweł Pianka, Piotr Kortas (wolne), Karol Zaniewski (testy w Bałtyku Gdynia).

Gedania 1922 Gdańsk – Radunia Stężyca 2:2 (2:1)

Bramki: Ernest Skórka, Michał Gajewski

Skład: Majchrzak (46’ Zdziarski) – Domjan (46’ Bemowski), Ulczyński (46’ Stasiuk), Lipka-Wszołczyk, Cielecki (46’ Gajewski) – Szpręglewski (46’ Rumiński), Regliński (46’ Sikorski), Gorwa (46’ Dejk), Gajewski (46’ Lamczyk) – Bocheński (46’ Bławat), Skórka (46’ Szczepankowski)