Akademia Muzyczna w Gdańsku

Współpraca w organizacji spotkań PAD na AMuz:

 

Koło Naukowe Edukacji Muzycznej Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu Akademii Muzycznej w Gdańsku

 

Zapraszamy na wykłady i koncerty w ramach Polskiej Akademii Dzieci

na Akademii Muzycznej w Gdańsku w 2019/2020 

Koordynator merytoryczny PAD na AMUZ

as. Katarzyna Kierzkowska


Koordynator logistyczny PAD na AMUZ
Katarzyna Lellek 517 760 746


Opieka artystyczna

dr Gabriela Konkol

 

 

HARMONOGRAM ZJAZDÓW POLSKIEJA AKADEMII DZIECI 2017/2018

NA AKADEMII MUZYCZNEJ W GDAŃSKU

INAUGURACJA POLSKIEJ AKADEMII DZIECI W RAMACH AKADEMII MUZYCZNEJ W GDAŃSKU

21 PAŹDZIERNIKA 2019

godzina 12:00

kolejne terminy zjazdów:

18.11.2019 

9.12.2019 

27.01.2020 

17.02.2020 

16.03.2020

6.04.2020 

18.05.2020 - Zakończenie 

----------------------------------------------------------------------------

 

Archiwum

28 listopada 2016 o godz. 11:00

12 grudnia 2016 o godz. 11:00

9 stycznia 2017 o godz. 11:00

20 lutego 2017 o godz. 11:00

20 marca 2017 o godz. 11:00

3 kwietnia 2017 o godz. 11:00

15 maja 2017 o godz. 11:00

Polska Akademia Dzieci na Akademii Muzycznej w Gdańsku 2015/2016

30.10.2015 INAUGURACJA

Inauguracja roku akademickiego 2015/2016 Polskiej Akademii Dzieci w Akademii Muzycznej w Gdańsku odbyła się 30 października 2015r. Nastąpiło uroczyste ślubowanie, pasowanie na studentów oraz wręczenie indeksów przez JM Rektora prof. dr hab. Macieja Sobczaka. Po części oficjalnej wykład na temat głosów ludzkich w chórze oraz prawidłowej emisji głosu poprowadził ad. dr Michał Kozorys.

Dziękujemy za obecność!

 

16.11.2015r.

Kolejny zjazd odbył się 16 listopada. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać instrument jakim są skrzypce, a także posłuchać utworów skrzypcowych w wykonaniu młodych adeptów tego instrumentu. Poznaliśmy także definicję sztuki, a także przybliżone zostały sylwetki takich kompozytorów jak Henryk Wieniawski, Niccolo Paganini. Wykład poprowadziła Pani prof. dr hab. Małgorzata Skorupa. 

Dziękujemy za obecność!

 

7.12.2015r.

W grudniu, z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, studenci Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu postanowili zorganizować koncert kolęd. Oprócz słuchania kolęd, dzieci poznały m.in. budowę fletu i saksofonu, doświadczyły śpiewania w chórze oraz dyrygowania nim. Ponadto brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych prowadzonych przez Panią as. Katarzynę Kierzkowską. Na koniec studentki I roku Edukacji Muzycznej przygotowały piosenkę do wspólnego wykonania wraz z choreografią.

Dziękujemy za obecność!

 

 

 w styczniu nie odbędzie się spotkanie PAD na Akademii Muzycznej w Gdańsku;

w zamian za to w lutym spotkamy się dwa razy

 

8.02.2015r

Najbliższe odbędzie się 8 lutego o godz. 11:00 w Auli czerwonego budynku Akademii Muzycznej. Tematem spotkania będzie instrument jakim jest akordeon.

 

29.02.2016r

Kolejne spotkanie będzie miało miejsce 29 lutego, a wykład poprowadzi prof. Małgorzata Skotnicka, która opowie Młodym Studentom o klawesynie.

 

 

 

 

 

 

 

AKADEMIA MUZYCZNA W GDAŃSKU 2014/2015

 

Ostatnie spotkanie w roku akademickim 2014/2015

 

27 maj 2015

 

27 maja 2015 r. o godzinie 11.00 odbędzie się ostatni zjazd studentów Polskiej Akademii Dzieci na Akademii Muzycznej w Gdańsku.

 

Pierwsza prezentacja pod tytułem „Sport i muzyka” zostanie zaprezentowana przez Oskara Zawadowicza. Na Akademii Muzycznej gościł on już rok temu przedstawiając podobną prezentację. W tym roku także z przyjemnością opowie o muzyce i innych pasjach, które posiada.

 

Artystami w drugiej prezentacji będą zaprzyjaźnieni z Akademią Dzieci – studenci z jazzu. Wystąpią różne instrumenty, które będą przedmiotem specjalnie przygotowanego na zakończenie quizu.

 

Serdecznie zapraszamy młodych studentów na zjazd!

 

 

 

29 kwiecień 2015

 

29 kwietnia 2015 r. o godzinie 11.00 odbył się siódmy zjazd młodych studentów Polskiej Akademii Dzieci na Akademii Muzycznej w Gdańsku.

 

Młodym muzykiem, który jako pierwszy zaprezentowł się na Akademii była wielostronnie utalentowana Weronika Hibner,  która opowiedziała o swoich pasjach związanych z muzyką, m.in. gra na skrzypcach, tańczy oraz rozwija się plastycznie. Drugą prezentację poprowadziła dr hab. Małgorzata Skotnicka, prof. AM, która przedstawi instrument - klawesyn.

Dodatkowymi gośćmi byli uczniowie szkół muzycznych: Staś i Tosia Kocemba, Zuzanna Skawińska i Emilia Stepnowska, którzy w duetach fortepianowych zagrali utwory muzyki poważnej.

 

Dziękujemy za obecność!

 

 

 

18 marzec 2015

 

18 marca 2015 r. o godzinie 11.00 odbył się szósty zjazd młodych studentów Polskiej Akademii Dzieci na Akademii Muzycznej w Gdańsku.

 

Jako pierwsza, swoją prezentację przedstawiła Zofia Sójka. Przygotowała pokaz dotyczący swoich szerokich pasji. Opowiedziała o musicalach, w których brała udział i o wielu konkursach wokalnych, które wygrała. Wykonała kilka piosenek z konkursów. Jej prezentację urozmaiciły filmy z różnych muzycznych i tanecznych wydarzeń z życia.

 

Drugą prezentację poprowadził Marcin Fifielski, student Akademii Muzycznej w Gdańsku. Przewodził on koleżankom studentkom, które prezentowały swoje instrumenty. O gitarze opowiedziała Anna Siek, o flecie - Renata Samsel i o trąbce - Joanna Karłowicz. Każda z nich zagrała na instrumencie ciekawe melodie. Czasem pojawiały się zagadki muzyczne, które dzieci z chęcią rozwiązywały, a całość ubogaciła bajka Disney`a o nutkach. Prezentacja utrzymana została w kręgu muzyki klasycznej.

 

Dziękujemy za obecność!

 

 

 

25 luty 2015

 

25 lutego 2015 r. o godzinie 11.00 odbył się piąty zjazd młodych studentów Polskiej Akademii Dzieci na Akademii Muzycznej w Gdańsku.

 

Młodym muzykiem, który jako pierwszy zaprezentował się na Akademii była Patrycja Ostrowska, uczennica klasy VI OSM w Gdańsku w klasie wiolonczeli prof. K. Sperskiego.

 

Drugą prezentację poprowadził Marcin Fifielski, student Akademii Muzycznej w Gdańsku. Prezentacja dotyczyła muzyki klasycznej, lecz była przedstawiona w ciekawy dla dzieci sposób. Żywe instrumenty jakie zostały włączone w prezentację to m.in. flet, trąbka, gitara.

 

Dziękujemy za obecność!

 

 

21 stycznia 2015 

 

W środę o godzinie 10.30 odbył się czwarty zjazd młodych studentów Polskiej Akademii Dzieci na Akademii Muzycznej w Gdańsku.

 

Młodym muzykiem, który jako pierwszy zaprezentował się na Akademii był Julia Niekowal. Julia uczy się tańca w szkole baletowej oraz śpiewu i umiejętności aktorskich w teatrze Baabus Musicalis. W ostatnim musicalu dostała jedną z głównych ról – Lolka w sztuce „Baśń o Bolku i Lolku: Królowa Zima”. 

 

Drugą prezentację przedstawił Profesor Małgorzata Skorupa, która zajmuje się grą i nauką gry na skrzypcach. Prof. Małgorzata ma zajęcia ze studentami na Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz z uczniami w szkole muzycznej. Jej prezentacja dotyczyć będzie właśnie gry na skrzypcach.

 

Dziękujemy za obecność!

 

 

 

7 grudnia 2014

 

 

17 grudnia 2014 r. o godzinie 11.00 odbył się się trzeci zjazd młodych studentów Polskiej Akademii Dzieci na Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Małym muzykiem był tym razem Debora Sobieska mająca 10 lat. Temat prezentacji to „Muzyka moją pasją”.

Drugą prezentację przygotują studenci Akademii Muzycznej studiujący na kierunku „Jazz i muzyka estradowa”. Prezentacja dotyczyła instrumentów dętych oraz będzie połączona z krótkim koncertem kolęd jazzowych. Tę część poprowadziła Izabela Krasucka (studentka wokalu jazzowego).

 

Dziękujemy za obecność!

 

 

 

7 listopada 2014

 

 

12 listopada 2014 o godzinie 11.00 odbył się drugi zjazd młodych studentów Polskiej Akademii Dzieci na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Młodym muzykiem, który jako pierwszy zaprezentuje się na Akademii był Jan Hofman. Tytuł jego prezentacji to: „Perkusja – moja pasja”.

 

Drugą prezentację, pod tytułem: „Śpiew nie jedno ma imię” przedstawił Juliana Styn, która kilka lat temu ukończyła Akademię Muzyczną. Obecnie prowadzi zespół „Jazzy Teens” wraz z którym przybędzie na zjazd Akademii Dzieci.

 

Dziękujemy za obecność!

 

Inauguracyjny zjazd PAD na Akademii Muzycznej

 

 

20 października 2014

 

Mali studenci otrzymali indeksy oraz byli powitani w szczególny sposób.

Pierwszą w tym roku młodą prelegentką była Agnieszka Czabańska, która zaprezentowała temat pt.: „Skrzypcowe szaleństwo”. Towarzyszyli jej będą bracia: Marek Czabański i Krzysztof Czabański, którzy podobnie jak Agnieszka – zagrali na skrzypcach.

Drugą prelegentką była prof. Elżbieta Rosińska, której prezentacja dotyczyła instrumentów akordeonowych.

 

Dziękujemy za obecność!

 

 

-------------------------------

rok akademicki 2013/2014

 

TERMIN OSTATNIEGO ZJAZDU MŁODYCH MUZYKÓW:

 

16.05.2014

 

Najbliższy – VII zajazd młodych studentów Polskiej Akademii Dzieci na Akademii Muzycznej - 16 maja o godzinie 11.00  będzie już ostatni w tym roku akademickim.

 

Pierwszym prelegentem będzie Szymon Wielczyk, który uczestniczy w cotygodniowych zajęciach wokalnych w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie. Jego prezentacja będzie na temat śpiewu i jego rozwoju w tej dziedzinie. Szymon wykona również kilka piosenek.

 

W następnej części odbędzie się koncert studentów Jazzu, którego przygotowaniem zajmują się studenci pod kierunkiem ad. dr Macieja Grzywacza. Podczas koncertu usłyszymy utwory śpiewane przez wokalistów oraz instrumentalne

 

Na zakończenie odbędzie się uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia roku akademickiego 2013/2014 dla studentów Polskiej Akademii Dzieci.

 

Serdecznie zapraszamy za zajazd!

 

11 KWIETNIA 2014 GODZINA 11:00

 

VI zajazd młodych studentów Polskiej Akademii Dzieci na Akademii Muzycznej odbył się 11 kwietnia o godzinie 11.00 na Auli w Czerwonym budynku Akademii.

 

Jako pierwsze wystąpiły studentki Rytmiki Akademii Muzycznej. Zaprezentowały interpretacje ruchowe do wybranych utworów muzyki klasycznej. Studentki zostały przygotowane pod kierunkiem ad. dr hab. Anny Gajewskiej-Galikowskiej, dr Marzeny Kamińskiej oraz ad. Małgorzaty Malgeri. Całość prezentacji poprowadzi ad. dr hab. Anna Gajewska-Galikowska.

 

Drugą prelegentką była Zuzanna Marjak. Zuzia uczy się grać na flecie w szkole muzycznej. W swojej prezentacji przedstawiła instrument, zagra przygotowane utwory oraz opowie o innych ciekawych rzeczach.

 

 

28 MARCA 2014 GODZINA 11:00

 

28 marca o godzinie 10.45 w Akademii Muzycznej w Gdańsku odbył się V zjazd młodych studentów Polskiej Akademii Dzieci. W pierwszej części zjazdu odbył się wykład i koncert młodych pianistów ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Sopocie, Ogniska Muzycznego oraz Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gdańsku.

 

Wystąpili: Laura Kościk-Hajrić, Zosia Żurowicz, Maria Magdalena Godlewska, Maurycy Czarnecki, Victoria Flis, Mateusz Tyburski, Zuzanna Skawińska i Emilia Stepnowska, Julian Wasylka, Zuzanna Skawińska, Monika Zarudzka, Daniel Ziółkowski, Antonina i Stanisław Kocemba oraz lic. M. Skrzyński. Prowadzącym będzie lic. Maciej Skrzyński.

 

Uczniowie biorący udział w koncercie zostali przygotowani pod kierunkiem: mgr Małgorzaty Więcławek, dr Gabrieli Konkol, mgr Małgorzaty Kocemby, mgr Gabrieli Ralickiej-Sadowskiej, mgr Roksany Szreder, lic. Macieja Skrzyńskiego oraz mgr Magdaleny Bonieckiej. Druga część zjazdu to prezentacja muzyczna połączona z wykładem.

 

Prelegentami byli Jędrzej, Juliusz oraz Janek Orłowscy – trzech braci uczących się obecnie w szkole muzycznej na fortepianie, perkusji i gitarze. Zaprezentowali temat pt.: „Chordofon szarpany przy dźwiękach perkusji”. 

 

22 LUTY 2014 GODZINA 11:00

 

28 lutego o godzinie 11.00 na Akademii Muzycznej w Gdańsku odbył się IV zjazd małych studentów.

Zaproszeni na zjazd muzycy przedstawią temat pod tytułem: „Instrumenty dęte w jazzie”. Przygotowaniem prezentacji zajmuje się prof. Jan Konop w porozumieniu z muzykami z big bandu, który prowadzi na Akademii Muzycznej. Młodą prelegentką będzie Agnieszka Czabańska, która zaprezentuje temat pod tytułem: „Skrzypce i fortepian”. Podczas prezentacji wystąpili również Marek i Krzyś Czabańscy – rodzeństwo Agnieszki.

 

17 STYCZNIA 2014 GODZINA 11:00

 

17 stycznia o godzinie 11.00 na Akademii Muzycznej w czerwonym budynku odbędzie się III zjazd Polskiej Akademii Dzieci.

Duży muzyk który przedstawi prezentację to Paweł Zagańczyk.

 

Młodym wykładowcą będzie Oskar Zawadowicz, który przygotował swoją prezentację już na grudzień.

Temat prezentacji: "Sport i muzyka".

 

6 GRUDNIA 2013 GODZINA 11:00

 

Na III zjeździe PAD w ramach prezentacji dużych muzyków planowaliśmy koncert młodych pianistów, uczniów Sopockiej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sopocie:

 

Zuzanna Skawińska, Zuzanna Jargieło oraz uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gdańsku: Antonina Kocemba I Stanisław Kocemba.

Przygotowanie: mgr Magdalena Boniecka, mgr Małgorzata Kocemba, mgr Gabriela Ralicka-Sadowska.

 

W drugiej części prezentacji miał odbyć się pokaz tańca sekcji rytmiki, studentek Akademii Muzycznej.

Przygotowanie:

ad. dr Marzena Kamińska

ad. I stopnia Małgorzata Malgeri

ad. dr hab. Anna Galikowska

 

Młodym wykładowcą miał być Oskar Zawadowicz, który zaprezentuje temat pod tytułem: "Sport i muzyka". Zjazd nie odbył się z powodu śnieżycy, za zmiany przepraszamy!

 

22 LISTOPADA 2013 GODZINA 11:00

 

22 listopada na Akademii Muzycznej odbył się II zjazd Polskiej Akademii Dzieci. W spotkaniu uczestniczyło około 150 dzieci.
 Wykład dla dzieci pod tytułem: "Głos ludzki w chórze" przygotował dr Michał Kozorys. Wykład bardzo silnie angażował dzieci w aktywne uczestnictwo, co sprawiło dużo radości małym studentom.
 
Część drugą - wykład wraz z prezentacją przygotował Jędrzej Przybylski - Lewandowski - uczeń klasy 3C ze szkoły im. św. Jana de La Salle w Gdańsku. Tytuł prezentacji: „Postać Amadeusza Mozarta”.

 

 

UROCZYSTA INAUGURACJA PAD NA AKADEMII MUZYCZNEJ W GDAŃSKU:

28 PAŻDZIERNIKA 2013 GODZINA 11:00

 

- uroczyste powitanie przez Władze Uczelni

- ślubowanie

- rozdanie indeksów

- wykład Małego Muzyka  oraz koncert: Jan Hofman, lat 8: Perkusja moja pasja

- wykład Dużego Muzyka oraz koncert: prof. Małgorzata Skorupa i jej uczniowie:

Jaś Viegas-Wesołowski (kl. II), Hania Pozorska (kl. IV), Małgosia Seklecka (kl. X) oraz studenci: Karolina Gustaw (rok I) i Filip Orlikowski (rok I magisterski)

na fortepianie zaś wykł. Andrzej Siarkiewicz

- pytania i prezenty za pytania

- zakończenie