top of page

Polska Akademia Dzieci w Pucku

koordynator PAD w Pucku: Luiza Ludwig-Sarnowska

 

Dzięki zaangażowaniu Pani Luizy Ludwig-Sarnowskiej już trzeci rok działa PAD w Pucku, dziękujemy!!!

ROK AKADEMICKI 2016/2017

 

27.10.2016 odbył się inauguracyjny wykład Polskiej Akademii Dzieci w I LO w Pucku. Małym wykładowcą była Zosia Godlewska z klasy 4d SP Puck, która opowiedziała  jak zaczęła się Jej przygoda z muzyką i skrzypcami. Na koniec Jej wystąpienia studenci PAD mogli wysłuchać prawdziwego koncertu skrzypcowego. Dużych wykładowców było tym razem 5 - uczniowie 3 klasy Niepublicznego Gimnazjum w Pucku przedstawili swoją wersję mitu o Dedalu i Ikarze - Gosia, Lena, Magda, Mikołaj i Szymon wystąpili z mini spektaklem kukiełkowym przedstawiając historię starożytnych lotników!

24.11.2016 odbyło się kolejne spotkanie Polskiej Akademii Dzieci w I LO w Pucku. Dzięki uprzejmości Muzeum Archeologicznego w Gdańsku, Pani Monice i Panu Jackowi, którzy przyjechali do nas z Trójmiasta, mieliśmy okazję poznać historię obuwia, dowiedzieć się jak wyglądały średniowieczne kalosze, co symbolizują buty, oraz odkryć, że obcasy na początku służyły męskiej, a nie kobiecej urodzie. Wszystkich gorąco zachęcamy do odwiedzenia wystawy "Każdy krok zostawia ślad", która będzie czynna do 31.12.2016! Małym wykładowcą był Paweł z klasy 4c z prezentacją o Adamie Mickiewiczu oraz deklamacją Inwokacji.

-------------------------------------------------------------------------

 

Archiwum 2015/2016

 

15 grudnia 2015 miało miejsce drugie w tym roku spotkanie PAD w I LO Puck. Młode wykładowczynie Julia Meina I Nadia Hirt z klasy 3C przygotowały wykład o psach - ich pochodzeniu, rasach i ciekawostkach, następnie sprawiły wszystkim wielką niespodziankę, gdy zawołały do auli swoich czteronożnych przyjaciół. Następnie duże wykładowczynie Zuzanna Mstowska i Klaudia Artowska z I LO w Pucku, mistrzynie wojewódzkie w ratownictwie medycznym i ratowniczki morskie opowiedziały i zademonstrowały jak należy udzielać pierwszej pomocy. Na koniec , jak zwykle na naszych spotkaniach, niespodzianka - tym razem, Marianna Wolff, kolejna uczennica LO w Pucku, opowiedziała słuchaczom o historii i budowie skrzypiec, dała krótki koncert a na koniec zagrała a studenci zaśpiewali kolędę "Przybieżeli do Betlejem"

 

3 listopada 2015 odbył się pierwszy zjazd Polskiej Akademii dzieci w I Liceum Ogólnokształcącym.  Spotkanie rozpoczęliśmy przywitaniem i złożeniem przysięgi. Następnie wykład o kotach wygłosiły Natalia Szałowska i Daniela Wolszon z klasy 3 c Szkoły Podstawowej w Pucku. Słuchaczom bardzo się podobało - najbardziej film, który wykładowczynie odtworzyły na koniec. Jak zwykle padło wiele pytań z widowni. Dużym wykładowcą była pani burmistrz Pucka, nauczycielka geografii, która wygłosiła wykład pt, Skały dokumentami dziejów Ziemi. Po rundzie pytań, i owacjach na stojąco, Jakub Sarnowski z klasy 3c przygotował niespodziankę - swój pierwszy film lego, do którego sam napisał scenariusz i który sam zmontował.

 

 

4 lutego 2016 odbyło się trzecie w tym roku szkolnym spotkanie w ramach Polskiej Akademii Dzieci w I LO w Pucku. Młody wykładowca Kamil z klasy 3 d przedstawił wykład o życiu i twórczości Fryderyka Chopina, a duży wykładowca pan Piotr Formella opowiadał o Księżycu, naszym najbliższym sąsiedzie. Gość specjalny - uczeń klasy maturalnej naszego liceum - Kacper, którego pseudonim artystyczny to Xankish, opowiedział nam o Beatboxie i udzielił krótkiej lekcji, która wszystkim bardzo się podobała.

 

25 kwietnia 2016 spotkaliśmy się po raz 4 w tym roku i wysłuchaliśmy wykładu Martyny i Michasi z klasy 3c o Janie Brzechwie. Dziewczyny recytowały jego wiersze i nawet zaśpiewały nam piosenkę. Duży wykładowca - Luiza Ludwig-Sarnowska - razem z nami zastanawiała się dlaczego Mieszko I przyjął chrzest.

10 czerwca 2016 odbyły się kolejne, ostatnie już w tym roku akademickim, ciekawe wykłady - tym razem mały wykładowca - Maks z klasy 3d opowiadał o swoim hobby, którym jest piłka nożna. Duży wykładowca - Marcel Klebba, który przyjechał do nas aż z University of Westminster w Londynie opowiadał nam o studiach w Anglii i pracy w radio ( najlepszym studenckim radio w całej Wielkiej Brytanii :-) ). Na zakończenie wszyscy studenci otrzymali dyplomy. 

bottom of page