TED dla dzieci

i dorosłych

Arvind Gupta, UNESCO, dzieli się genialnymi w swej prostocie planami tworzenia ze śmieci prawdziwie zadziwiających, świetnie zaprojektowanych zabawek, które dzieci mogą same zbudować, równocześnie ucząc się podstawowych zasad nauki i projektowania.

 

 

 

 

 

 

 

 

Sugata Mitra jest metodykiem, który mierzy się z największymi problemami edukacji -- najlepsi nauczyciele i szkoły nie występują tam, gdzie są najbardziej potrzebni. Podczas serii eksperymentów przeprowadzanych na całym świecie dał dzieciom dostęp do szybkiego internetu i zaobserwował wyniki, które mogą zrewolucjonizować nasze podejście do nauczania.

 

 

 

 

 

 

"Niemowlęta i małe dzieci są jak dział badań i rozwoju gatunku ludzkiego" mówi psycholog Alison Gopnik. Jej badania dotyczą wyrafinowanego procesu zbierania inteligencji i podejmowania decyzji, które podejmują dzieci podczas zabawy.

 

 

Sir Ken Robinson stawia przyjemną i poruszającą do głębi tezę stworzenia systemu edukacyjnego, który raczej podsycałby kreatywność, niż ją osłabiał.

Cudowne dziecko Adora Svitak uważa, że świat potrzebuje "dziecięcego" podejścia: śmiałych pomysłów, niepohamowanej kreatywności a zwłaszcza optymizmu. Dorośli powinni dać szansę wielkim marzeniom dzieci. Pierwszym krokiem w tym kierunku powinno być zaakceptowanie faktu, że sami mogą się czegoś nauczyć od dzieci.

Gever Tulley, twórca Szkoły Majsterkowania, mówi o pięciu niebezpiecznych zabawach, na które powinno się pozwolić swoim dzieciom. Zaprezentowano na TED University 2007.