Polsko-Czeska Akademia Dzieci

Więcej informacji, kliknij tu

 

Magdalena Taurogińska, koordynator organizacyjny w Kłodzku:

magdalena.tauroginska@dsw.edu.pl

 

Ponad 200 uczniów w wieku od 6 do 12 lat z Kłodzka i okolic rozpoczęło naukę na studiach w Polsko-Czeskiej Akademii Dzieci, działającej przy Wydziale Zamiejscowym Dolnośląskiej Szkoły Wyższej w Kłodzku.

 

Wykład inauguracyjny poświęcony nauce o języku wygłosiła jedenastoletnia Kasia z Miejskiego Zespołu Szkół w Kłodzku.

 

RELACJA ZE SPOTKANIA, kliknij tu

 

Wykład inauguracyjny – 27 września 2013 r., godz. 11.00

 

Tytuł: „Czy nauka o języku może być fascynująca?”

Młodszy ekspert: Katarzyna Mikosa (11 lat)

 

Dorosły ekspert: prof. dr hab. Jaroslav Lipowski, językoznawca, docent na Uniwersytecie Hradec Kralove. Obecnie przedmiotem jego zainteresowań jest półkomunikacja (semikomunikacja) użytkowników języków blisko ze sobą spokrewnionych, osadzona w ramach szeroko rozumianej komunikacji międzykulturowej, m.in. komunikacji Czechów i Polaków.

 

Moderator spotkania: Katarzyna Chudziak (7 lat), wykładowca i moderator PAD w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, na Uniwersytecie Warszawskim oraz Politechnice Gdańskiej

 

Miejsce: Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji, Kino Dąbrówka, pl. Jagiełły 1, Kłodzko

 

------------------------------------------------------

Kolejne nasze spotkanie odbyło się również 7 lutego 2014. 

 

Termin: 7 lutego 2014 r., godz. 11.00Tytuł: „Sport rozwija też mózg”Młodszy ekspert: Wiktor Moczulski, uczeń klasy 3 SP w KłodzkuDorosły ekspert: Anna Malska-Śmiałowska, doktor nauk o kulturze fizycznej.Moderator spotkania: Adam Rothschild, młodszy ekspert z listopadowego PAD-u

 

 

W rolę młodego eksperta tym razem wcielił się dziewięciolatek, Wiktor Moczulski, uczeń klasy 3 SP w Kłodzku, maniak klocków Lego i Harrego Pottera, amator żeglarstwa i muzyki szantowej, a także członek klubu Shadow Owner Club. Interesuje się dinozaurami i budową człowieka, a w ramach pracy nad sobą trenuje od niedawna taekwondo.

 

WIĘCEJ O SPOTKANIU, kliknij tu